Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Film dokumentalny “PUCZ” TVP1. Komplikacja amatorskich nagrań bez konkretnego przekazu.

15 stycznia bieżącego roku na antenie TVP1 został wyemitowany film dokumentalny “Pucz” przedstawiający wydarzenia z 16 grudnia 2016r. w Polsce coraz częściej opisywane jako zamach stanu na rządzących wybranych w wyborach, które odbyły się w 2015r.

Przed telewizorami zasiadło ponad 3 miliony widzów aby zobaczyć ten dokument i wysnuć wnioski. Tylko jakie? Z filmu praktycznie nie wynika nic. Materiał nie mówi nam o powiązaniach, nie ma konkretnego objaśnienia wydarzeń. Z dokumentu wyreżyserowanego przez Panią Ewę Świecińską wynika jedynie, iż pucz spowodowany był wszystkim dobrze znaną ustawą. Dlaczego film był tak mało profesjonalny bez kompleksowej analizy wydarzeń ? Moim zdaniem autorzy materiału chcieli opracować film całkiem inaczej, ale bali się konsekwencji.

Czym jest pucz? Jest to niezgodne z porządkiem konstytucyjnym, często z użyciem siły (zbrojny zamach stanu), przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę osób. Jest pogwałceniem normalnego toku życia politycznego i porządku instytucjonalnego.

Poniżej zamieściłem opisywany materiał, dla osób które nie miały możliwości go obejrzeć bądź chciały by zobaczyć i przeanalizować go jeszcze raz.

Udostępniając oraz komentując doceniasz moją prace i zachęcasz do dalszych działań. 

Może Ci się również spodoba